استانهااقتصاد

تشکیل اتحادیه شرکتهای تعاونی‌ فراگیر ملی در استان قم / اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم پیشگام عملی نمودن شعار سال ۱۴۰۱

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم گفت اتحادیه شرکتهای تعاونی فراگیر ملی با هدف توسعه اشتغال در جامعه، رفع بیکاری و تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین، در استان تشکیل می شود.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی و به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم، وحید وزیری راد، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان، در دومین جلسه قرارگاه تشکیل اتحادیه شرکتهای تعاونی فراگیر ملی که با حضور عادل، مدیر عامل تعاونی فراگیر ملی قبا، کبیری، رئیس اداره تشکیل تعاونی ها و نمایندگان سایر تعاونی‌های فراگیر ملی استان قم، در محل سالن جلسات سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اداره کل تشکیل شد، بر عملی نمودن شعار ” تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین” که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برای سال ۱۴۰۱ تعیین شد، تأکید کرد.

وزیری راد در این جلسه با اشاره به توانمندیهای ویژه بخش تعاون در استان گفت: اگر بخش تعاون استان، همچنان با قوت و قدرت وارد میدان شود ، مشکلات اقتصادی جامعه را به راحتی می توانیم برطرف کنیم.

وی افزود: یکی از بهترین راههای عملی نمودن شعار مقام معظم رهبری برای سال جدید هم استفاده از پتانسیل بخش تعاون و ورود تعاونی ها به طرح های دانش بنیان است.

وزیری راد در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه امروز عمده آمار بیکاری استان در بین فارغ التحصیلان است، با ورود بخش تعاون به تولید دانش بنیان و جذب فارغ التحصیلان و نخبگان جامعه، شاهد از بین رفتن بیکاری در این بخش نیز خواهیم بود.

شایان ذکر است در اولین جلسه این قرارگاه که در محل مسجد قبا و در شهر پردیسان برگزارشد، فرآیند تشکیل اتحادیه توسط حبیب الله کبیری، رئیس اداره تشکیل تعاونی های اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تشریح و اقدامات اولیه و مقدمات تشکیل اتحادیه مذکور فی المجلس انجام شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا