اقتصاد

با حضور جمعی از مسئولان؛ عملیات اجرایی فاز پنجم آبرسانی به روستاهای كهك آغاز شد

کلنگ عملیات اجرایی فاز پنجم آبرسانی به روستاهای شهرستان کهک با حضور جمعی از مسئولان به زمین زده شد.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی و به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، مهندس حسن بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در مراسم کلنگ زنی عملیات اجرایی این پروژه که با حضور فرماندار کهک و جمعی دیگر از مسئولان برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: این پروژه بخشی از پروژه کلان آبرسانی به ۸۰ روستای شهرستان کهک است به منظور رفع مشکل کمبود آب در این منطقه اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه احداث دو باب مخزن هزار و ۷۵۰ مترمکعبی، یک ایستگاه پمپاژ و ۲ کیلومتر خط انتقال را از بخش‌های این پروژه اعلام کرد و گفت: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال طی ۱۲ ماه توسط قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) سازمان بسیج سازندگی سپاه علی بن ابی‌طالب قم به عنوان پیمانکار اجرا خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم ضمن قدردانی از همکاری‌های فرماندار شهرستان کهک در اجرای این پروژه ابراز امیدواری کرد با همکاری تمام مسئولان محلی این فاز از پروژه آبرسانی به روستاهای شهرستان کهک نیز طی برنامه زمان‌بندی به سرانجام برسد.

وی همچنین با اشاره به میزان مصرف بالای آب در روستاهای شهرستان کهک خاطرنشان کرد: متأسفانه در برخی از روستاها به دلیل استفاده غیر شرب از آب، مصرف بالایی داریم که همین امر مشکلاتی را در زمینه تأمین آب ایجاد کرده است.

بختیاری بر لزوم کنترل محلی بر روی مصارف آب تأکید کرد و اذعان داشت: نباید از آب شرب که به سختی و هزینه بالا تأمین می‌شود برای آبیاری باغچه‌ها و درختان استفاده شود زیرا در این صورت هر پروژه‌ای هم که اجرا شود چالش کمبود آب وجود خواهد داشت.

وی تصریح کرد: زمانی پروژه‌های آبرسانی اجرا شده، کام مردم را شیرین و مشکلات کم‌آبی را رفع می‌کند که اهالی روستاها نیز دغدغه استفاده درست از آب و پرهیز از مصارف غیر شرب را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا