اقتصادایران / جهان

استاندار قم در بازدید از معدن منگنز تاکید کرد؛ مسئولیت اجتماعی صاحبان صنایع در محرومیت زدایی و حمایت از نیازمندان

استاندار قم در بازدید از بزرگ ترین معدن منگنز ایران در روستای ونارچ شهرستان کهک با تقدیر از اقدامات مسئولان این معدن در کمک به رفع نیازمندی ها و مسائل اجتماعی اهالی روستا و محدوده پیرامون، بر لزوم مسئولیت اجتماعی صاحبان صنایع در محرومیت زدایی و حمایت از نیازمندان منطقه تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی و به نقل از روابط عمومی استانداری قم، سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در بازدید میدانی از معدن منگنز ایران در روستای ونارچ شهرستان کهک، با اشاره به ظرفیت های غنی معدنی و صنعتی در استان، افزود: در سال تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین، بنای دولت، بر حمایت جدی از نخبگان در عرصه های تولید است.

استاندار قم با تبریک یوم الله ۱۲ فروردین و روز جمهوری اسلامی، به دستاورد های پرافتخار نظام مقدس اسلامی در عرصه های مختلف اشاره و تصریح کرد: اکتشاف و استخراج مواد معدنی از جمله پیشرفت ها و دستاورد های مهم کشورمان است که با ایجاد زمینه فرآوری این محصولات می توان شاهد افزایش صادرات و کاهش وابستگی به واردات مواد اولیه باشیم.
شاهچراغی با اشاره به اهمیت استحصال منگنز و ضرورت پیشگیری از خام فروشی مواد معدنی، گفت: این محصول به عنوان یکی از مواد مورد نیاز و پرمصرف در صنایع کشور از جمله صنعت فولاد دارای اهمیت ویژه و استراتژیکی در بین سایر مواد معدنی می باشد.
استاندار قم که در عمق ۲۹۰ متری زیر زمین از این معدن و مراحل استخراج مواد معدنی بازدید کرد، کار معدن کاران در این شرایط را بسیار سخت و طاقت فرسا توصیف کرد و ادامه داد: کار و تلاش در این شرایط سخت و در اعماق زمین آن هم برای تولید یک محصول پر کاربرد، کاری بسیار ارزشمند است و جای تقدیر از این عزیزان زحمتکش و سخت کوش دارد.

وی به مسئولیت اجتماعی صاحبان صنایع و مجموعه های بزرگ اقتصادی در سطح جامعه و محدوده پیرامون اشاره و تاکید کرد: از جمله اقدامات خوبی که در این مجموعه صورت گرفته، کمک به نیازمندی ها و مسائل اجتماعی اهالی روستا و محدوده پیرامون معدن است.
نماینده عالی دولت تحقق رشد اقتصادی پیش بینی شده برای سال ۱۴۰۱ را نیازمند توجه به بخش هایی چون معدن دانست و ادامه داد: با تسریع در صدور مجوز های احداث و اکتشاف معادن در چارچوب قانون و نیز تسهیل شرایط برای آماده سازی بستر فرآوری محصولات از جمله اقدامات حمایتی از سوی مدیران اجرایی است و بر آنیم تا مسیر رشد استان بر اساس برنامه ریزی هایی صورت گرفته را هموار نماییم.

وی با اشاره به وجود ۱۴۰ معدن در استان، افزود: از این تعداد ۱۰۰ واحد فعال است و مابقی بواسطه موانعی چون: مشکلات مدیریتی، کمبود نقدینگی و تجهیزات، راکد هستند که طی مصوبات سفر ریاست جمهوری به قم، اعتبارات قابل توجهی برای حمایت از صنعت و معدن پیش بینی شده است و امیدواریم با برطرف شدن موانع، سال پیش رو، سالی خوب برای صنایع و معادن استان باشد.

استاندار قم همچنین به ظرفیت های صنعتی و معادن استان اشاره کرد و بیان داشت: رویکرد مدیریت استان، ریل گذاری مناسب برای تحقق شعار سال با حمایت کامل از نخبگان و صاحب نظران عرصه اقتصاد و تولید خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا