ایران / جهاندین / اندیشه

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) عنوان کرد؛ برگزاری هزار و ۳۰۰ برنامه‌ در ماه رمضان با شعار «امت واحد اسلامی»

معاون فرهنگی حرم مطهر بانوی کرامت از برگزاری هزار و 300 برنامه فرهنگی در ماه مبارک رمضان با شعار محوری «امت واحد اسلامی» در این آستان مقدس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پایش روز و به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، حجت الاسلام والمسلمین مهدی احمدی در گفت‌وگویی با اشاره به برنامه های حرم مطهر بانوی کرامت در ماه مبارک رمضان ۱۴۰۱ اظهار کرد: بخش های مختلف حرم مطهر در ماه مبارک رمضان ۱۳۰۰ برنامه را در ۴۵ موضوع با شعار محوری «امت واحد اسلامی» برای زائران و مجاوران برگزار می کنند.

وی افزود: مراسم و محافل حرم مطهر بانوی کرامت در ماه مبارک رمضان شامل ترتیل خوانی حافظان و جوانان بعد از نماز صبح، ترتیل خوانی نوجوانان پسر ساعت ۱۰ تا ۱۱، پرسمان احکام شرعی، سخنرانی معارفی بعد از نماز ظهر، ترتیل خوانی عمومی بعد از ظهر، برگزاری حلقه های قرآنی، سخنرانی قبل از اذان مغرب، محافل قرآنی شبهای رمضان و مناجات خوانی صبح و شب است که از شبکه های استانی، ملی و بین المللی پخش می شود.

معاون فرهنگی حرم بانوی کرامت ادامه داد: در بخش بین الملل هم تولید برنامه های تفسیر قرآن کریم به زبان های عربی، اردو و تایی، برگزاری وبینار بین المللی به زبان انگلیسی، پخش زنده تلاوت قران کریم در صفحات عربی، انگلیسی، اردو و تایی و تولید محتواهای مناسبتی و قرآنی در ایام ماه مبارک رمضان به زبان های خارجی از جمله برنامه‌های حرم مطهر بانوی کرامت است.

وی گفت: واحد خدمات فرهنگی حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها نیز با برگزاری نمایشگاه حریم حرم در پارکینگ شرقی، نمایشگاه ضیافت الهی (با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه استان قم) در مقابر صحن امام رضا علیه السلام، اجرای اردوهای حرم شناسی شبانه و پاسخگویی به مسائل شرعی و اعتقادی در ماه مبارک رمضان به زائران و مجاوران خدمت رسانی خواهند داشت.

احمدی اضافه کرد: مرکز قرآن و حدیث حرم مطهر بانوی کرامت نیز با برگزاری ترتیل خوانی ویژه بانوان، ترتیل خوانی نوجوانان دختر، ضیافت نور خواهران و برادران، دوره آموزشی حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم فعالیت های خود را در ماه مبارک رمضان دنبال می کند.

وی بیان کرد: برگزاری برنامه‌های ویژه کودکان و نوجوانان دختر و پسر از جمله یک فنجان نوجوانی، رنگین کمان آیه ها، نسیم بهشت، جشن روزه اولی ها و مهمانی ملکوت از برنامه های واحد کودک و نوجوان و واحد خدمات فرهنگی بانوان است و همچنین ویژه برنامه‌های پرسمان خانواده، مشاوره خانواده، هادیان کریمه و ضیافت کریمه توسط اداره خانواده حرم در ماه مبارک رمضان دنبال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا