استانهادین / اندیشه

آئین تکریم و غبارروبی مساجد در قم برگزار شد

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خبر داد: غبارروبی ۷۰ هزار مسجد در آستانه ماه مبارک رمضان

آئین تکریم و غبارروبی مساجد با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در مسجد امیرالمومنین(ع) پردیسان قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی در حاشیه این مراسم، حضور نوجوانان و جوانان در مساجد و غبارروبی و تکریم این مکان مقدس را مایه بهجت و شعف دانست و گفت: آئین غبارروبی مساجد از سنت‌های زیبا در جامعه ماست که بیش از ۷۰ هزار مسجد کشور نسبت به غبارروبی اهتمام دارند.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تأکید بر «ایرانی بودن» و «اسلامی بودن» به عنوان دو مؤلفه مهم و جدانشدنی از نظام و مدل حکمرانی کشور، گفت: به تعبیر شهید مطهری این دو مثل شیر و شکر به هم آمیخته است و مسجد می‌تواند محلی برای گره خوردن این دو عنصر مهم باشد.
وی اظهار کرد: نهادهایی همچون بسیج و سپاه توجه ویژه‌ای به محله محوری دارند و از سوی دیگر توجه به مسجد و جایگاه آن رونق گرفته است. باید برای مبارزه با آسیب‌های امنیتی و اجتماعی هزینه شود؛ مسجد این ظرفیت را دارد تا از این هزینه‌ها بکاهد.
امام جماعت مسجد امیرالمؤمنین(ع) پردیسان قم نیز در این مراسم با اشاره به رویکرد جدید سازمان‌ها و نهادها نسبت به استفاده از ظرفیت مساجد اظهار داشت: برای موفقیت طرح‌ها و برنامه‌هایی که نهادهای مختلف برای مساجد ارائه می‌دهند لازم است از نیروهای میدانی و پای کار مساجد بهره برده شود، در غیر این صورت برنامه‌ها به نتیجه نخواهد رسید.
لازم به ذکر است که در آئین غبارروبی و تکریم مساجد، حجت‌الاسلام والمسلمین حامدی امام جمعه پردیسان، احمد حاجی‌زاده معاون سیاسی و امنیتی استاندار قم، حجت‌الاسلام سید ناصر میرمحمدیان مدیرعامل بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام مرتضی شعبان‌زاده مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم و تعدادی از مدیران نهادهای فرهنگی و انقلابی حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا