ایران / جهاندین / اندیشه

استاندار قم خبر داد؛ کاهش ۵۰ درصدی تصادفات منجر به فوت در محورهای منتهی به قم/ هماهنگی و همدلی، نقطه قوت ستاد تسهیلات زائرین استان قم

استاندار قم در جلسه ویدئو کنفرانسی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور، با اشاره به ثبت تردد بالغ بر ۴ میلیون خودرو از محورهای ورودی و خروجی استان قم در هفته اول تعطیلات نوروز گفت: خوشبختانه در طی این مدت و علیرغم افزایش ۳۴ درصدی تصادفات، آمار فوتی ها ۵۰ درصد کاهش داشته است.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و راهنمایی ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر استان، سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم، در جلسه ویدئو کنفرانسی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که به ریاست وزیر گردشگری و میراث فرهنگی برگزار شد، با بیان حجم ورودی مسافرین به قم در ایام نیمه شعبان و طی روزهای آغازین سال جدید، گفت: تقارن ایام نیمه شعبان و آغاز سال جدید و نیز عبور مسیر ۱۷ استان کشور از قم، نقش مهمی را در زمینه افزایش حجم تردد ها در استان داشته است.

استاندار قم از افزایش ۳۸ درصدی تردد خودورها در محورهای ورودی- خروجی قم خبر داد و گفت: از ۲۵ اسفند سال ۱۴۰۰ تا ۶ فروردین سال جاری ۴ میلیون و ۴۵۸ هزار وسیله نقلیه در محور های ورودی و خروجی قم تردد داشته اند.

استاندار قم با اشاره به افزایش ۳۴ درصدی تصادفات جاده ای در محورهای منتهی به استان، افزود: خوشبختانه در این آمار شاهد کاهش ۵۰ درصدی تصادفات منجر به فوت و کاهش ۸ درصدی تصادفات جرحی هستیم.

شاهچراغی ادامه داد: طی این مدت، از جمعیت تقریبی ۹ میلیون نفری که در محور های قم تردد داشته اند، نزدیک به ۷ میلیون نفر به قصد زیارت و نیز مراسم های ایام نیمه شعبان وارد قم شده اند، که از این تعداد، ۵۷۰ هزار نفر اسکان داده شده اند.

نماینده عالی دولت یکی از مزیت های مهم و نقطه قوت خدمات رسانی به مردم در ایام نورز امسال را همدلی و هماهنگی کامل بین دستگاه های اجرایی عضو ستاد تسهیلات زائرین دانست و اضافه کرد: پیگیری برخی مسائل از مراجع ملی نیز نقش ویژه ای در بهبود عملکرد و ارتقاء سطح خدمات و رضایتمندی را به دنبال داشته است.

وی یکی از خدمات مهم امسال را ارسال پیامک های اطلاع رسانی به مسافرین و زائرین در محدوده استان عنوان و خاطرنشان کرد: این اقدام ارزنده، اثر بسیار خوبی در راهنمایی، آگاهی بخشی و معرفی خدمات و ظرفیت های اسکان و گردشگری داشت.

استاندار قم همچنین با اشاره به افزایش تردد در محورهای مواصلاتی قم به دلیل موقعیت خاص آن، خواستار توجه بیشتر دولت به تامین تجهیزات و نوسازی ناوگان امداد و نجات و ایمنی جاده های استان شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا