فرهنگ / هنر

برپایی نمایشگاه تابلو فرش و معرق طهورا در نگارستان اشراق

مدیر واحد خواهران مجتمع فرهنگی آموزشی امیرالمؤمنین(ع) از برپایی نمایشگاه تابلو فرش و معرق طهورا طی روزهای 18 تا 22 اسفندماه در نگارستان اشراق خبر داد.

به گزارش ثروت ایرانی ، وحیده گرجی امروز در نشست خبری نمایشگاه تابلو فروش و معرق «طهورا» که در نگارستان اشراق برگزار شد، از برپایی این نمایشگاه از ۱۸ تا ۲۲ اسفندماه خبر داد و گفت: در این نمایشگاه ۳۰ تابلو معرق و ۱۰ تابلوفرش از آثار دانش‌آموزان هنرمند مجتمع فرهنگی آموزشی امیرالمؤمنین(ع) به نمایش درآمده است.
وی به پیشینه تشکیل مجتمع فرهنگی آموزشی امیرالمؤمنین(ع) اشاره کرد و گفت: این مجتمع از سال ۱۳۸۹ فعالیت رسمی خود را به عنوان یکی از مجموعه‌های مؤسسه آل‌البیت تحت اشراف دفتر آیت‌الله العظمی سیستانی آغاز کرد.
وی با اشاره به اینکه خدمات مجتمع امیرالمؤمنین(ع) به دانش‌آموزان یتیم از سن ۷ تا ۱۸ سال اختصاص دارد، گفت: این مجتمع در خردادماه برای ترم تابستان و در مهرماه برای ترم پاییزه، اقدام به فراخوان می‌کند و در هر ترم بیش از ۱۰۰ دانش‌آموز یتیم را به طور رایگان تحت پوشش خدمات آموزشی و مهارت‌آفرینی قرار می‌دهد.
مدیر واحد خواهران مجتمع امیرالمؤمنین(ع) افزود: فعالیت‌های این مجتمع در سال‌های اولیه متمرکز بر خدمات آموزشی و کمک آموزشی بود اما از سال ۱۳۹۲ با حمایت‌های بی‌دریغ حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد شهرستانی، بخش کارگاهی نیز با هدف مهارت‌آفرینی ایتام راه‌اندازی شد.
گرجی به دوره‌های آموزشی این مجتمع اشاره کرد و گفت: دانش‌آموزان بر اساس علاقه خود در رشته‌هایی نظیر قرآن، نهج‌البلاغه، زبان انگلیسی، کامپیوتر، والیبال، آمادگی جسمانی، تنیس، خیاطی، چرم‌دوزی، سنگ‌دوزی، معرق چوب و خوشنویسی شرکت می‌کنند.
وی تصریح کرد: دانش‌آموزان این مجتمع بیشتر به فعالیت‌های هنری علاقه‌مند هستند و تاکنون ۱۱ نمایشگاه از آثار هنری آنان در داخل و خارج از کشور همچون آلماتی قزاستان و لبنان برپا شده است.
مدیر واحد خواهران مجتمع امیرالمؤمنین(ع) افزود: دانش‌آموزان این مجتمع بعد از کسب مهارت‌ در رشته‌های مختلف، پیشنهاد کار دریافت کرده و بر مبنای دستمزد می‌گیرند.
گرجی در پایان با قدردانی از حمایت‌های حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهرستانی از مجتمع آموزشی فرهنگی امیرالمؤمنین، گفت: بزودی با حمایت‌های ایشان مرکز عرضه و فروش صنایع دستی به محوریت آثار دانش‌آموزان مجتمع راه‌اندازی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا