استانها

صنعت سوهان قم چشم انتظار انتخاب بهترین گزینه‌های اتحادیه/بیمه تکمیلی، تعاونی مسکن و رفع دغدغه‌های تولید از جمله مطالبات این صنعت است

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی؛ انتخابات هیات مدیره سوهان و قنادان با حضور کاندیداهای این صنعت ساعت ۹ صبح یکشنبه ۸ اسفندماه در اتاق اصناف در قم برگزار می شود.
در این انتخابات امیرپوریزدی، علی سلطانی اصل، ملیحه صفایی، حسین برزو، اصغربابایی، سید حسن فاطمی، جواد کوچک زاده و ابراهیم استواری به رقابت می‌پردازند.
امیرپوریزدی رئیس اتحادیه سوهان قم در دوره قبل در جلسه‌ای که با هدف تبیین اهداف انتخابات برگزار شد اظهار داشت: در دو سال اخیر صنعت سوهان قم با مشکلات زیادی مواجه و لطمات شدیدی را متحمل شد و متاسفانه بسیاری از فعالان صنعت سوهان و قنادان به شدت متضرر شدند.
وی عنوان کرد: بیمه تکمیلی، تعاونی مسکن و رفع دغدغه‌های تولید از جمله مطالبات این صنعت است، به خصوص در زمینه گرانی مواد اولیه و مشکلاتی که در کاهش فروش داشته‌ایمدیگر توانی برای تولید وجود ندارد.
رئیس اتحادیه سوهان قم در دوره قبل بیان کرد: همه باید دست در دست هم بدهیم و بهترین گزینه ها را انتخاب کنیم تا افرادی به میدان بیایند که توانایی کار و تحقق مطالبات را داشته باشند.
وی تصریح کرد: متولیان صنعت سوهان نیز باید مطالبات خود را مطرح کنند و بخواهند تا شعارها تحقق پیدا کند و این شعارها ظهور و بروز پیدا نماید و نتایج آن را ببینید.
پوریزدی خاطرنشان کرد: باید در حوزه اتحادیه، افرادی به عنوان هیات مدیره قدم بگذارند که با این صنعت و مشکلات و دغدغه های آن به خوبی آشنا باشند.
وی گفت: در کرونا، صنعت گردشگری دچار کسادی و رکود شد و با توجه به اینکه سوهان و گردشگری مکمل هستند بسیاری از فعالان دچار رکود در تولید شدند.
رئیس اتحادیه سوهان قم در دوره قبل افزود: برای انتخابات همه زیر مجموعه های صنف باید با رعایت پروتکل های بهداشتی و انتخاب بهترین ها در انتخابات شرکت کنند و در این راه قدم بردارند.
وی بیان کرد: اگر بهترین انتخاب را داشته باشیمف اتحادیه جان تازه ای می گیرد در این دوره حضور بانوان در بین کاندیداها را داریم و با توجه به اینکه یک سوم تولید کنندگان را بانوان تشکیل می دهند امید است از ظرفیت حضور بانوان در رفع مشکلات صنف نیز بهره مند شویم.
پوریزدی عنوان کرد:تلاش بزرگان صنف جای تقدیر دارد و افرادی که این مسیر را رفته اند باعث پیشرفت و تعالی شده اند، ما برای احیای این صنعت آرزوی همراهی بیشتری از سوی مسئولان در رفع مشکلات چه بیمه و دارایی و تولید و کاهش هزینه ها داریم.
وی اظهار داشت: سوهان یکی از شیرینی های معروف قم است و جایگاه خوبی دارد؛ سوهان از زمان صفویه رونق یافت و قبل از آن به عنوان حلوا پخته می شد، وقتی صحن حضرت معصومه(س) را در قم بنا می کردند این شیرینی را برای شیرین کامی مردم استفاده می کردند که باعث افتخار قم است معروف ترین سوهان متعلق به قم است.
همچنین مرتضی زارعی رئیس اتحادیه نان نیز به عنوان مهمان ویژه این مراسم گفت: همه این شعارها قابل اجراست و اگر تعامل و همراهی باشد اصناف می توانند قدم های بزرگی برای رفع مشکلات بردارند.
وی بیان کرد: اگر انتخاب درستی داشته باشید می توانید سوهان قم را یاری کنید، نباید انتخابات در حاشیه قرار بگیرد، برخی رقبا تلاش دارند این انسجام را از مردم بگیرند و عده ای در تلاش اند با استفاده از این رای پایشان را برای اهداف خود به اتاق اصناف برسانند در حالی که باید نسبت به رسالتی که داریم متعهد باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا