اقتصاد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم: ۲۹ واحد تولیدی راکد طی سال‌جاری در قم فعال شد

ثروت ایرانی - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: با حمایت مسئولان استان از تولیدکنندگان و کمک به تامین مالی طرح‌های مورد نظر آنان، از ابتدای سال‌جاری تا پایان دی‌ماه، ۲۹ واحد تولیدی راکد در قم وارد چرخه فعالیت شد.

محمود سیجانی  بیان کرد: طی مدت یادشده، بهره‌برداران این واحدها که در زمینه صنایع نساجی، غذایی و فلزی محصولات خود را به بازار عرضه می‌کنند، با سرمایه‌ثابت ۲ هزار و ۳۶۴ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای ۳۹۵ نفر به چرخه فعالیت‌های اقتصادی بازگشتند.

وی افزود: برای راه‌اندازی واحدهای صنعتی راکد و غیرفعال در قم، اولویت با بهره‌برداران اولیه آن‌ها است و در این زمینه حمایت‌های مالی لازم در قالب پرداخت تسهیلات بانکی به متقاضیان و سایر موارد انجام می‌شود تا شاهد به‌کارگیری حداکثر ظرفیت تولیدی استان برای پاسخ به نیاز بازارهای داخلی و بین‌المللی باشیم.

وی ادامه داد: راهبرد فعال‌سازی واحدهای صنعتی و تولیدی راکد در قم طی‌ ماه‌های آینده با استفاده از ابزارهای قانونی و مالی با قدرت بیشتری ادامه می‌یابد و با اقدام‌های صورت گرفته در این بخش، سطح تولید و اشتغال استان در بخش صنعت با رشد مطلوبی مواجه خواهد شد.

سیجانی همچنین گفت: به‌کارگیری ظرفیت تولید واحدهای صنعتی راکد پس از فعال‌سازی‌ آن‌ها، علاوه بر افزایش توان تولید و تقویت سطح اشتغال استان، موجب بالارفتن آمار صادرات کالاهای تولید شده در قم نیز می‌شود و درآمدهای ارزی قابل توجهی را برای استان و کشور درپی دارد.

وی با اشاره به اهمیت موضوع راه‌اندازی واحدهای تولیدی راکد مستقر در قم برای مسئولان قم، افزود: یکی از مهمترین موضوع‌های مورد توجه در جلسه‌های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، فعال‌سازی واحدهای تولید راکد است و در این رابطه برای انجام اقدام‌های مورد نظر با توجه به وضعیت هر واحد، تصمیم گیری می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا