اقتصاد

واریز یک یارانه اضافه ۱۰۰ هزار تومانی به حساب برخی گروه‌های هدف

ثروت ایرانی - طبق دستور رئیس جمهور، امشب یک یارانه اضافه بر یارانه‌های پرداختی ماه، به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان به حساب برخی گروه‌های هدف واریز خواهد شد.

اعلام سازمان هدفمندی یارانه‌ها نشان می دهد که مقرر شده ساعت ۲۴ پنج شنبه همزمان با ۲۱ بهمن ماه، یارانه‌ای به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان به حساب سرپرستان دهک‌های اول تا چهارم به همراه افراد تحت پوشش و مستمری بگیران سازمان های حمایتی نظیر کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی کشور واریز شود، این پرداخت به دستور رئیس جمهور به مناسبت ۲۲ بهمن ماه صادر شده است.

این یارانه، مازاد بر یارانه‌های پرداختی در هر ماه است؛در ماه دوبار پرداخت انجام می‌شود که یکبار مربوط به دهم هر ماه برای یارانه بگیران معیشتی است که حدود ۶۰ میلیون نفر هستند و از بین یارانه بگیران نقدی گزینش شده اند.

یارانه معیشتی از آبان ۱۳۹۸ و با افزایش قیمت بنزین در دستور کار قرار گرفته و به تناسب اعضای خانوار رقم آن بین ۵۰ تا ۲۰۵ هزار تومان متغیر است.

یارانه دیگر که در بیستم هر ماه پرداخت می شود رقم ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی است که برای ۷۸ میلیون نفر جمعیت یارانه بگیر به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.این یارانه نیز از سال ۱۳۸۹ به ازای هر نفر با همین رقم ثابت پرداخت می‌شود.

مجموع هزینه یارانه نقدی و معیشتی در سال به حدود ۷۳ هزار میلیارد تومان می‌رسد و پرداخت آن در سال بعد نیز ادامه خواهد داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا