استانها

فرماندار مریوان: جاده‌های روستایی در مریوان مسدود است

ثروت ایرانی - فرماندار مریوان گفت: به دنبال بارش سنگین برف و کولاک، تمام جاده‌های روستایی این شهرستان مسدود شده است و تردد در این مسیرها امکان‌پذیر نیست.

آرتیکاس اقبال با اشاره به اینکه بارش برف کماکان در شهرستان مریوان ادامه دارد، اظهار داشت: ارتفاع برف در مناطق روستایی به یک و نیم متر و نقاط شهری این شهرستان بیش از ۷۰ سانتیمتر است.

وی با اشاره به مسدود بودن تمام جاده‌های روستایی مریوان، افزود: برق برخی از شهر مریوان و روستاهای تابعه، به دلیل از مدار خارج شدن پُست شماره ۶۳ کیلوولت، قطع شده است.

فرماندار مریوان با بیان اینکه این قطعی برق باعث شده تلفن و اینترنت در روستاها و بخشی از شهر مریوان، قطع شود، ادامه داد: در حال حاضر ۸۰ درصد خبازی‌های مریوان فعال بوده و مرغ کشتار در بازار توزیع شده است.

اقبال از همکاری سپاه و ارتش با شهرداری در زمینه برف‌روبی سطح شهر و ارائه خدمات به مردم خبر داد و گفت: هم اکنون جاده سنندج – مریوان و مریوان – سقز به دلیل بارش سنگین برف مسدود است و تردد میسر نیست.

وی با اشاره به تعطیلی مرز باشماق به دلیل عدم امکان تردد خودرو، اضافه کرد: در حال حاضر مشکلی از لحاظ تامین سوخت چه در بخش گاز طبیعی و جایگاه‌های سوخت وجود ندارد اما توصیه می‌شود مردم از تردد غیرضروری در سطح شهرها و روستاهای این شهرستان خودداری کنند.

مریوان در ۱۲۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا