استانهااقتصاد

در بازدید از عملیات اجرایی پروژه عنوان شد؛ تاکید استاندار قم بر تسریع در اجرای طرح آبرسانی به روستاهای قمرود

ثروت ایرانی - سردار شاهچراغی استاندار قم به همراه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم، فرماندار و جمع دیگری از مسئولان استان از خط انتقال و مخزن هزار مترمکعبی طرح آبرسانی به 18 روستای دهستان قمرود بازدید کرد و در جریان نحوه اجرا و میزان پیشرفت این پروژه قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، استاندار قم در این بازدید ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته در راستای انتقال آب جهت آبرسانی به مناطق کم آب استان، بر لزوم اجرای هرچه زودتر طرح آبرسانی به روستاهای قمرود تأکید کرد.

سید محمد تقی شاهچراغی همچنین آمادگی استانداری را برای پیگیری‌های لازم به منظور رفع مشکلات اعتباری این طرح اعلام کرد و از مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خواست تا با محوریت استانداری روند تخصیص اعتبارات مورد نیاز این پروژه را پیگیری کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم نیز در این بازدید به ارائه گزارشی از روند اجرای طرح آبرسانی به روستاهای دهستان قمرود پرداخت و یادآور شد: به منظور تأمین کمبود آب ۱۸ روستای این بخش به‌ویژه در فصل گرم سال، عملیات اجرایی این پروژه آغاز شد.

وی ۱۴ کیلومتر خط انتقال و احداث یک مخزن بتنی هزار مترمکعبی را از جمله بخش‌های این طرح آبرسانی اعلام و خاطرنشان کرد: در حال حاضر عملیات اجرایی مخزن و بیش از ۷ کیلومتر از خط انتقال به پایان رسیده و مابقی پروژه نیز با رفع مشکلات در حال انجام است.

دکتر علی جان صادق پور معارضات اجتماعی، عبور از حریم بزرگراه، راه‌آهن، اراضی کشاورزی و منابع طبیعی را از جمله موانعی دانست که اجرای این پروژه را با تأخیر مواجه کرده‌اند.

وی تخصیص اعتبارات را لازم برای این پروژه را از دیگر موانع اجرای این پروژه دانست و گفت: عملیات اجرایی این پروژه بهمن‌ماه سال ۹۹ آغاز و طبق برنامه باید تا خردادماه سال جاری به پایان می‌رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به اینکه با همکاری و مساعدت مسئولان استان بسیاری از مشکلات رفع شده است، تأکید کرد: امیدواریم تا پایان سال جاری عملیات اجرایی این پروژه به پایان برسد و شاهد رفع مشکل کمبود آب در روستاهای قمرود باشیم.

پیمانکار این پروژه نیز در ادامه به ارائه گزارشی از نحوه اجرای این پروژه و مشکلات پیش روی آن پرداخت و قول مساعد داد با تأمین اعتبار هر چه سریع‌تر عملیات اجرایی آن را به پایان برساند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا