استانها

استاندار قم: حضور رئیس جمهور در قم فضایی امیدبخش برای گره‌گشایی از مشکلات رقم زد

ثروت ایرانی - شاهچراغی در پیامی با اشاره به سفر استانی رئیس جمهور و شماری از اعضای هیات دولت به قم آورده است: در پرتو این حضور، فضایی امیدبخش برای توسعه و پیشرفت استان و گره گشایی از مشکلات شکل گرفت.

در پیام سید محمدتقی شاهچراغی استاندار قم  آمده است: حمد و سپاس ایزد منان را که سیزدهمین سفر استانی دولت مردمی و انقلابی به قم مقدس “خاستگاه انقلاب اسلامی و دیار حماسه و بصیرت و اجتهاد”، با موفقیت وشکوه و شایستگی هر چه تمام برگزار گردید.

پیام ادامه یافته است: در پرتو حضور پرشور و شوق رئیس جمهور محترم و شماری از یاران جهادی و پرتلاش ایشان، فضایی امید بخش توأم با انگیزه مضاعف در مسیر نیل به توسعه و پیشرفت استان و گره گشایی از موانع و مشکلات دیرینه این دیار شکل گرفت.

پیام حاکی است: هر چند به دلیل شرایط کرونایی امکان دیدار عمومی آیت الله رئیسی با هم استانی‌های عزیز فراهم نگردید، اما ابراز احساسات و شوق وصف ناپذیر مردم در ملاقات ها، برنامه‌ها و بازدید‌های سرزده از محلات و مناطق مختلف، جلوه‌های زیبایی از همدلی و پیوند بین مردم و دولت را به منصه ظهور رساند.

در این پیام اضافه شده است: بدون شک این سفر در کنار دستاورد‌های مهم خود در شتاب بخشی به روند رو به رشد و شکوفایی استان، در زمینه تقویت تعامل و ارتباط عمیق دولت با مراجع و حوزه‌های علمیه و افزایش همدلی و همفکری و هماهنگی هر چه بیشتر قوه مجریه و نهاد بالنده حوزه برای پیشبرد بهتر امور اجرایی کشور را نیز حائز برکات ارزشمندی بود.

پیام می‌افزاید: در پایان اینجانب لازم می‌دانم مراتب تقدیر و تشکر خود را از همراهی آحاد مردم شریف قم به ویژه مراجع عالیقدر، نماینده معزز، ولی فقیه در استان و علما، ائمه محترم جمعه و جماعات، نمایندگان محترم قم در مجلس شورای اسلامی، خانواده‌های معظم شهداء و ایثارگران، طلاب، فضلا و فرهیختگان حوزه و دانشگاه، مدیران و کارکنان محترم ادارات، سازمان‌ها و نهاد‌ها اعلام نمایم.

پیام ادامه یافته است: همچنین از اصحاب پرتلاش رسانه، مدیران و خبرنگاران مطبوعات، خبرگزاری‌ها و مدیریت و کارکنان صدا و سیمای مرکز قم که با تلاش چشمگیر خود زوایای مختلف این سفر را اطلاع رسانی و به تصویر کشیدند صمیمانه سپاسگزارم و امیدوارم با همت و تلاش مسؤلانه و جهادی دستگاه‌های ملی و استانی هر چه زودتر شاهد اجرایی شدن تصمیمات و مصوبات این سفر پر خیر و برکت باشیم.

حجت الاسلام رئیسی رئیس جمهور و شماری از اعضای هیات دولت روز پنجشنبه هفته گذشته در سیزدهمین سفر استانی دولت، به قم سفر کردند.

در جریان بازدیدها، دیدار‌ها و جلسات روز نخست سفر رئیس جمهور و برخی اعضای هیات دولت به قم، تصمیمات و اعتبارات مهمی برای کاهش مشکلات قم در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و عمرانی در نظر گرفته شد.

رئیس جمهور در روز دوم سفر خود نیز بطور جداگانه با حضرات آیات علوی گرگانی، نوری همدانی، سبحانی، جوادی آملی، صافی گلپایگانی و شبیری زنجانی از مراجع تقلید دیدار و با آنان در خصوص موضوعات مختلف بخصوص مسائل اقتصادی و معیشت، روابط خارجی و مسائل فرهنگی گفتگو کرد.

نشست مطبوعاتی حجت الاسلام  رئیسی با اصحاب رسانه قم از دیگر برنامه‌های سفر دو روزه رئیس جمهور به این استان بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا