ورزش

نکونام: بازی برابر بود و اجازه ندادیم استقلال به دروازه ما نزدیک شود/ قطعاً از داوری راضی نیستم

ثروت ایرانی - سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان مدعی شد بازی برابری با استقلال داشته و موقعیتی به این تیم نداده‌اند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، جواد نکونام پس از شکست یک بر صفر تیم فوتبال فولاد خوزستان مقابل استقلال در هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: بازی خوبی بود. ما آنالیز خوبی از تیم حریف داشتیم و می‌دانستیم روی بازی مستقیم و ضربات ایستگاهی برنامه دارند. همانطور که دیدید بازی برابری بود و موقعیتی به تیم حریف ندادیم. تیمی که تمام تیم‌ها را با بازی مستقیم و پاس‌های بلند تحت فشار گذاشت، ما توانستیم نقاط قوت‌شان را کور کنیم و اجازه ندهیم به موقعیت برسند.

وی افزود: ما باید در این بازی گل می‌زدیم، ولی اشتباه فاحش کمک داور تک به تک را از تیم ما گرفت و ما در نیمه اول به گل نرسیدیم. تیم ما در شروع نیمه دوم کاملاً بازی را در دست داشت، ولی گلی که در فوتبال ایران خیلی کم اتفاق می‌افتد به ثمر رسید. در صحنه اخراج هم توپ دست گلر ما بود. من صحنه را ندیدم و نمی‌توانم قاطعانه در موردش صحبت کنم. صحنه آفساید را دیدم. هم عکس و هم فیلمش مشخص است که آفساید نبود و کمک داور اشتباه کرد. کمک داور یک گل و سه امتیاز را از ما گرفت که تأثیر مستقیم در نتیجه داشت. این بازی با یک گل اختلاف بیشتر تمام نمی‌شد، چون اجازه نمی‌دادیم استقلال نزدیک دروازه ما شود. اگر دقت کنید دروازه‌بان ما توپی نگرفت. تیم ما خیلی خوب و بابرنامه بازی کرد. یکی دو جا ایراداتی داشتیم.

سرمربی فولاد تصریح کرد: به بچه‌های تیمم خسته نباشید می‌گویم. بازیکنانم خیلی خوب بازی کردند و جانانه جنگیدند. ما دو سال است با تیمی مشخص بازی می‌کنیم و نفرات‌مان تغییری نداشته‌اند. بازی کردن با تیمی پرمهره مثل استقلال سخت است و اینکه در لیگ و جدول با چنین تیمی رقابت کرد. قطعاً برای نیم‌فصل برنامه داریم که تیم را تقویت کنیم و برای نیم فصل دوم آماده شویم.

نکونام درباره اینکه بازی فولاد  در دقایقی گره می‌خورد و گویا بازیکنانش پاس آخر را به مهاجمان نمی‌رساندند، اظهار داشت: در مورد مسائل فنی بعداً با تیمم صحبت می‌کنم.

وی همچنین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در هر دو نیمه برتر از استقلال بودیم و فرصت‌های گلزنی داشتیم. اشتباه فاحش کمک داور، موقعیت تک به تک را از ما گرفت و اگر به گل می‌رسیدیم، قطعاً پیروز می‌شدیم. ما در یک قدمی دروازه گل نزدیم و زمانی که ۱۰ نفره هم بودیم، به استقلال فشار آوردیم. همه از بازی ما لذت بردند. استقلال در ورزشگاه آزادی به همه تیم‌ها فشار می‌آورد، اما ما به استقلال فشار آوردیم و بازی مستقیم و ضربات ایستگاهی حریف را بستیم.

«تیم من بیش از دو سال است که با یک ترکیب بازی می‌کند و همه تیم‌ها تا دندان مسلح هستند.»، سرمربی فولاد ضمن بیان این جمله گفت: در بسیاری از پُست‌ها نیاز به ترمیم زیادی داریم و در نیم‌فصل دوم نتایج خوبی می‌گیریم. تیم ما خیلی خوب بازی کرد و استقلال را تحت کنترل قرار داد. ان‌شاءالله بازیکنان جدیدی جذب کنیم.

نکونام در مورد اعتراض مربیان تیم‌ها به داور بازی و اینکه آیا از قضاوت امیر عرب‌براقی رضایت دارد یا خیر،‌ خاطرنشان کرد: این اعتراض‌ها طبیعی است. اعتراض ما به آفساید بود که این آفساید درست نبود و نمی‌دانم اخراج بازیکن ما درست بود یا خیر. وقتی یک گل از ما گرفته شده است، قطعاً از داوری راضی نیستم.

وی در خصوص سکوت بازیکنان تیم فولاد در مواجهه با خبرنگاران تصریح کرد: بعد از بازی به نشست خبری رفتم و حالا این موضوع را از شما می‌شنوم. نمی‌دانم بازیکنان ما ناراحت هستند یا کسی به آنها گفته است مصاحبه نکنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا