ایران / جهان

ورشکستگی شرکت‌های برق و گاز آلمان با بحران انرژی در اروپا

ثروت ایرانی - یکی دیگر از شرکت‌های تامین کننده انرژی در آلمان در نتیجه افزایش بی سابقه قیمت گاز در بازار اروپا فعالیت خود را متوقف کرد.

به گزارش راشاتودی، مجله خبری فوکوس  در گزارشی اعلام کرد که یکی دیگر از شرکت‌های تامین کننده انرژی در آلمان در نتیجه افزایش بی سابقه قیمت گاز در بازار اروپا فعالیت خود را متوقف کرده است.

به گفته این رسانه، “استرومیو” هفتمین شرکت برقی است که از ماه اکتبر عرضه به مشتریان خانگی را متوقف کرده است.

بر اساس این گزارش، اکثر این شرکت ها اعلام ورشکستگی کرده اند. استرومیو توضیح داد که این اقدام به دلیل “افزایش قیمت بی سابقه در بازار برق” صورت گرفته است.

کارشناسان این صنعت بر این باورند که چند صد هزار مشترک برق تحت تأثیر توقف فعالیت این شرکت قرار خواهند گرفت.

نشریه فوکوس در ادامه تأکید کرد که با این حال، مصرف کنندگان نباید نگران خاموشی و قطع برق باشند، در چنین مواردی، تامین کننده اصلی محلی در ابتدا تامین برق را به عنوان منبع جایگزین بر عهده می گیرد.

این مجله به نقل از آژانس شبکه برق فدرال آلمان نوشت ۳۸ تامین کننده انرژی (بدون احتساب شرکت استرومیو) پایان خدمات خود را در سال جاری میلادی اعلام کرده‌اند.

بنا بر این گزارش، ۱۲ شرکت از این ۳۸ شرکت قبلاً فعالیت خود را متوقف کرده‌اند و بقیه در نظر دارند تا ۳۱ دسامبر فعالیت خود را به پایان برسانند.

برآوردهای پورتال مصرف کننده وریواکس Verivox، در سال ۲۰۲۱، قیمت گاز و برق برای مشترکین آلمانی بین ۱۸٫۴ درصد تا ۴۶٫۶ درصد افزایش یافت و انتظار می رود در سال آینده نیز دوباره افزایش یابد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا