استانهافرهنگ / هنر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم: اقناع‌سازی واکسن نزده‌ها دستور کار رسانه‌های قم باشد

ثروت ایرانی - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با بیان اینکه اقناع‌سازی واکسن نزده‌ها دستور کار رسانه‌های قم باشد نسبت به افزایش پوشش واکسیناسیون در مدیریت موج احتمالی سویه اومیکرن تاکید کرد.

سیدموسی حسینی کاشانی روز دوشنبه در شصت و یکمین جلسه شورای اطلاع رسانی و مدیریت جو روانی کرونا در سالن کرامت استانداری، بیان کرد:  باید آسیب شناسی و عارضه یابی دقیقی از علت استقبال کم مردم از تزریق دُز سوم در استان انجام و نسبت به اقناع سازی بیشتر مردم اقدام شود.

وی  ادامه داد: درصد واکسیناسیون کرونا در قم وضعیت نامطلوبی دارد و باید رویه ای در سطح استان در پیش گرفته شود تا نسبت به اقناع سازی افراد واکسن نزده بصورت لکه ای اقدام شود.

حسینی کاشانی تصریح کرد: برای اقناع سازی مطلوب جامعه و به ویژه افراد واکسن نزده لازم است تا اطلاعات کافی و مورد نیاز درخصوص سویه اومیکرن در اختیار اصحاب رسانه و خبرنگاران قرار داده شود.

وی اظهار داشت: باید ظرفیت‌های رسانه‌ای برای آموزش و فرهنگ‌سازی در مورد سویه جدید امیکرون در بین مردم انجام بگیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم ادامه داد: اقدامات رسانه‌ای در سطح استان معطوف به اقناع سازی جمعیتی باید که هنوز اقدام به دریافت واکسن نکرده اند، شود.

حسینی کاشانی ابراز داشت: ائمه جماعات یکی از گروه‌های تاثیرگذار و ذی‌نفوذ در جامعه است که در افزایش درصد پوشش واکسیناسیون در بین مردم می‌تواند اثرگذار باشد.

وضعیت کرونایی استان قم از روز پنجم آذرماه جاری «آبی» است.

ویروس کرونا موجب بیماری عفونی «کووید-۱۹» می‌شود و این ویروس ۲۴ آذر ۱۳۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز کشور چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام ‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۱۳۹۸ به‌ صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد.

«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست‌دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به‌ هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک»، «فاصله‌گذاری اجتماعی» و «پرهیز از مسافرت‌های غیرضروری» توصیه شده است.

شهروندان برای طرح هر گونه پرسش درباره ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین خبرهای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم، به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند به منظور تعیین زمان‌بندی و نوبت‌دهی «تزریق واکسن بیماری کووید-۱۹» برای گروه‌های سنی اعلام شده و نیز ثبت‌نام «کارت واکسن دیجیتال»، به «سامانه ثبت‌نام واکسیناسیون کرونا» به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir مراجعه کنند.

همشهریان قمی در صورت مشاهده هرگونه علامتی در رابطه با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می‌توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن عسکری(ع) در شهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ‌آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه‌چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه مراجعه و خدمات «رایگان» دریافت کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا