اقتصاد

وزیر ارتباطات: تعرفه‌های اینترنت امسال افزایش پیدا نمی‌کند

ثروت ایرانی - وزیر ارتباطات با بیان این که قیمت اینترنت امسال به هیچ‌وجه افزایش پیدا نمیکند گفت: ۵G در داخل کشور نیاز به سرمایه‌گذاری و بومی‌سازی بسیاری از محصولات دارد ولی درنهایت حرکت به سمت ۵G شروع شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جریان بازدید از بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی مخابرات، فناوری اطلاعات و راه‌حل‌های نوآورانه (تلکام ۱۴۰۰) درخصوص اصلاح تعرفه‌ها اظهار داشت: «اصلاح تعرفه‌ها در مسیر تصویب است اما هنوز به تصویب نهایی نرسیده است ولی حتماً و قطعاً دوستان باید اقدامات لازم را در جهت راه‌اندازی حداقل سالی یک میلیون پورت فیبر نوری در کشور دنبال کنند. یعنی در نقاطی که دسترسی ارتباطی وجود ندارد، فیبر نوری در آنجا راه‌اندازی شود و این جزء الزاماتی است که دوستان به آن وعده دادند.»

وی در ادامه در خصوص حمایت از تولید ملی افزود: «بهترین حمایت از تولید داخل این است که بازارسازی برای آنها به وجود بیاوریم تا تولیدکنندگان بتوانند محصولات خود را در داخل کشور به فروش برسانند. در قبال آن باید آنها کیفیت محصولات خود را افزایش دهند تا توانایی رقابت داشته باشند. از آن طرف ما در حال هماهنگی برای پیش‌بردن سیاست‌های اپراتورها و فعالین این حوزه به سمت حمایت از تولید داخل هستیم.»

وی اضافه کرد: «در حال حاضر در داخل کشور ظرفیت‌های بسیار مناسبی در حوزه فناوری ارتباطات وجود دارد و ما باید از این ظرفیت به درستی استفاده کنیم.»

زارع‌پور درخصوص توسعه نسل پنج سرعت اینترنت در داخل کشور گفت: «۵G در داخل کشور نیاز به سرمایه‌گذاری و بومی‌سازی بسیاری از محصولات دارد ولی در نهایت حرکت به سمت ۵G شروع شده است.»

وزیر ارتباطات در خصوص افزایش تعرفه‌های اینترنت معتقد است تا کنون تعرفه‌های اینترنت به هیچ عنوان افزایش پیدا نکرده است و قیمت اینترنت امسال به هیچ وجه افزایش پیدا نمی‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا