اقتصاد

مدیرعامل شرکت گاز قم: ۸۰ درصد صنایع قم از گاز برخوردار هستند

ثروت ایرانی - مدیرعامل شرکت گاز استان قم گفت: در حال حاضر ۸۰ درصد صنایع عمده و جزء استان قم از «گاز» برخوردار هستند

علیرضا نصیری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر قم در مصلای قدس، با بیان اینکه در استان قم ۶ شهر داریم، اعلام کرد که به این شهرها به صورت صد درصد و به روستاهای استان نیز ۹۹ درصد گازرسانی انجام شده است.

وی با بیان اینکه امروز در کشور حدود یک میلیارد متر مکعب گاز استحصال و در بخش های گوناگون مصرف می شود، گفت: سهم استان قم روزانه حدود ۱۲ میلیون متر معکب است و پیش‌بینی می کنیم که امسال با افزایش حدود ۲۴ درصدی نسبت به سال گذشته، به حدود سه میلیارد متر مکعب در طول یک سال برسد.

وی بر مصرف بهینه، مناسب و مطلوب گاز از سوی همه آحاد مردم تاکید و خاطرنشان کرد: شرکت گاز استان قم در ترویج و تبیین «فرهنگ بهینه‌سازی مصرف گاز» برنامه‌هایی در دست انجام دارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان قم اعلام کرد: ۸۰ درصد از ۵۰۰ هزار مشترک گاز در استان قم در بخش خانگی هستند و حدود ۴۰ درصد مصرف گاز این استان در بخش خانگی است.

نصیری اظهار داشت: این شرکت در حال حاضر از ۲۲ خدمتی که به مشترکان خود می دهد، ۱۷ خدمت آن (۸۰ درصد) توسط دفاتر پیشخوان در سطح استان ارایه می‌شود.

وی افزود: از این تعداد نیز هفت خدمت به صورت الکترونیکی ارایه می شود، یعنی از طریق شماره تلفن ۱۵۹۴ می توانند این خدمات را دریافت کنند و ان شاءالله تا پایان سال همه این خدمات از طریق دفاتر پیشخوان و بخش عمده آن نیز به صورت الکترونیکی ارایه می شود.

وی اعلام کرد: مشترکانی که دارای سیستم موتورخانه برای گرمایش هستند، می توانند از خدمات «رایگان» شرکت گاز در راستای بهینه سازی موتورخانه‌ها با مراجعه به تارنمای (سایت) این شرکت استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان قم تاکید کرد: بهینه سازی مصرف موتورخانه ها هم از لحاظ اقتصادی برای مشترکان مقرون به صرفه و هم در صرفه جویی مصرف گاز تاثیرگذار است.

وی درباره تعرفه گازبها نیز گفت: برای مشترکان سه پله اول مصرف گاز (یک تا ۵۰۰ متر مکعب) افزایش تعرفه نداشته ایم و همه مشترکان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی نیز در این سه پله مصرف؛ از پرداخت گاز بها به طور کلی معاف هستند.

نصیری تصریح کرد: افزایش تعرفه گازبها برای مشترکانی که مصرف غیرمتعارف دارند و در پله چهار تا ۱۲ مصرف گاز قرار دارند، اعمال می شود.

وی تاکید کرد: مردم هنگام گرم شدن منزل، به جای باز کردن پنجره ها، درجه وسایل گرمایشی خود را کاهش دهند و دمای ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد (دمای رفاه) را رعایت کنند.

وی از نفت و گاز به عنوان نعمت‌های الهی نام برد که پروردگار متعال به مردم ایران عطا کرده و نیز با بیان اینکه میلیون‌ها سال طول کشیده است تا این ذخایر و انرژی‌های با ارزش به وجود بیاید، خواستار پاسداری از این ذخایر و جلوگیری از هدر رفت آن شد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا