ایران / جهان

محققان: خطر بستری در بیمارستان با امیکرون ۸۰ درصد کمتر از دلتا است

ثروت ایرانی - محققان در تازه‌ترین بررسی خود دریافتند، خطر بستری شدن در بیمارستان برای افراد آلوده به سویه امیکرون در مقایسه با دلتا تقریباً ۸۰ درصد کمتر است.

به گزارش  یو اس نیوز، نتایج یک مطالعه در آفریقای جنوبی نشان می‌دهد، خطرات بستری شدن در بیمارستان و بیماری‌های شدید در افراد مبتلا به نوع امیکرون کروناویروس در مقایسه با نوع دلتا کمتر است، اگرچه نویسندگان این تحقیق باور دارند برخی از این موارد احتمالاً به دلیل ایمنی بالای جمعیت است.

پرسش‌هایی در مورد سویه امیکرون در کانون بحث‌های علمی و سیاسی بسیاری از کشورها قرار دارد، زیرا دولت‌ها با نحوه پاسخگویی به گسترش این نوع در حالی که محققان برای درک آن تلاش می‌کنند، دست و پنجه نرم می‌کنند.

مطالعه جدید به دنبال ارزیابی شدت بیماری با مقایسه داده‌های مربوط به موارد ابتلا به سویه امیکرون در ماه‌های اکتبر و نوامبر با داده‌های مربوط به عفونت‌ دلتا در ماه‌های آوریل و نوامبر، در  همه مناطق آفریقای جنوبی بود.

این تجزیه و تحلیل توسط گروهی از دانشمندان مؤسسه ملی بیماری‌های واگیر (NICD) و دانشگاه‌هایی نظیر دانشگاه «Witwatersrand» و دانشگاه «KwaZulu-Natal» انجام شد. نویسندگان دریافتند، خطر بستری شدن در بیمارستان برای افراد آلوده به سویه امیکرون در مقایسه با دلتا تقریباً ۸۰ درصد کمتر است و برای کسانی که در بیمارستان هستند خطر بیماری شدید تقریباً ۳۰ درصد کمتر است.

پل هانتر، استاد پزشکی در دانشگاه آنگلیا شرقی انگلیس، مطالعه آفریقای جنوبی را مهم توصیف کرد و گفت که این مطالعه به درستی انجام شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا