سیاست
موضوعات داغ

اعطای تسهیلات بانکی به صاحبان مشاغل خودرویی در قم

ثروت ایرانی - تفاهم‌نامه اعطای تسهیلات بانکی به صاحبان مشاغل و صنوف وابسته به خدمات خودرویی در قم منعقد شد.

تفاهم‌نامه مشترک سازمان میادین شهرداری قم با حضور هاشمی نژاد، دبیر شورای هماهنگی بانک‌ها  به‌منظور اعطای تسهیلات بانکی به صاحبان مشاغل و صنوف وابسته به خدمات خودرو، منعقد شد  و در مرحله اجرا قرار گرفت.

علیرضا مظفری، مدیرعامل سازمان میادین شهرداری قم ضمن اشاره به این تفاهم‌نامه و در نظر گرفتن تسهیلات بانکی برای صاحبان مشاغل و صنوف وابسته اظهار کرد: به‌طورکلی اعطای تسهیلات و در نظر گرفتن طرح‌های تشویقی برای واحد‌های صنفی مرتبط با هدف تسهیل در امر انتقال و ساماندهی صنوف انجام می‌پذیرد.

او افزود: تمام مزایای طرح برای صاحبان مشاغل بازگو خواهد شد و متقاضیان واحد‌های صنفی واقع در شهرک خودرو می‌توانند از تسهیلات بانکی که پس از تنظیم قرارداد و معرفی به بانک عامل صورت می‌پذیرد، استفاده نمایند.

او با بیان این که ۹۵ درصد صاحبان مشاغل خودرویی فاقد ملک تجاری یا به عبارتی مستاجر هستند، افزود: باور مجموعه شهرداری بر این بوده که با راه‌اندازی شهرک خودرو و بهره‌گیری از حضور صاحبان مشاغل در رونق این شهرک، رشد و ارزش‌افزوده بالا نصیب صاحبان مشاغل و صنوف وابسته خواهد شد.

مدیرعامل سازمان میادین شهرداری قم استفاده از طرح‌های تشویقی را ابزار تسهیل در انتقال مشاغل و صنوف آلاینده ارزیابی و تصریح کرد: انتقال اصناف به‌ویژه صنوف آلاینده به داخل شهرک‌های تخصصی مانند شهرک خودرو می‌تواند مزایایی همچون کاهش صنوف آلاینده در شهرها، کاهش ناهنجاری‌های سمعی و بصری و کاهش ترافیک درون‌شهری را در پی داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا