دین / اندیشه

عفاف و حجاب مسأله مهم و مورد توجه ستاد امر به معروف می‌باشد

ثروت ایرانی - کارگروه حوزوی عفاف و حجاب روز چهارشنبه 17 آذرماه 1400 با حضور جانشین ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار گردید.

سیدمحمدتقی حسینی جانشین ستاد امر به معروف استان در این جلسه ضمن تبیین اهمیت عفاف و حجاب به ویژه در شهر مقدس قم گفتند: متأسفانه شاهد ناهنجاری و بدپوششی در شهر کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها بوده که این موضوع با شأن و جایگاه این شهر مقدس و حرم مطهر سازگاری ندارد.

ایشان با اشاره به دستگاه‌های متولی عفاف و حجاب اظهار داشتند: ما به عنوان ستاد از تمامی دستگاه‌های متولی عفاف و حجاب که در مصوبه ۴۲۷ و ۸۲۰ شورای انقلاب فرهنگی به آن اشاره شده است می‌خواهیم تا به وظایف خود به نحو احسن عمل نمایند.

حسینی سپس به تشکیل واحد خانواده و عفاف و حجاب در ستاد امر به معروف کشور اشاره کرده و بیان نمودند: به خاطر اهمیت عفاف و حجاب و خانواده در ساختار ستاد کشور اداره کلی برای ساماندهی در این رابطه تشکیل شده است.

لازم به ذکر است کارگروه حوزوی عفاف و حجاب به دستور مدیر محترم حوزه‌های علمیه برای بررسی و ساماندهی وضعیت عفاف و حجاب کشور با حضور کارشناسان و مسئولان مربوطه تشکیل گردیده و وظیفه اصلی آن بررسی اسناد بالادستی به ویژه مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و بومی‌سازی آن برای اجرا در سراسر کشور می‌باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا