دین / اندیشه

فرمانده سپاه استان قم: ویژگی ولایتمداری شخصیت مالک اشتر را برجسته کرد

ثروت ایرانی - به گزارش پایگاه خبری ثروت ایرانی از قم ؛ سردار محمدرضا موحد فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب علیه السلام  در یازدهمین جشنواره استانی مالک اشتر که با هدف معرفی رده‌های برتر سپاه استان در عملکرد سال ۱۳۹۹ و با حضور سرتیپ پاسدار سیاری جانشین سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در محل سپاه قم برگزار شد، گفت: جشنواره مالک اشتر برای اشراف بر نقاط ضعف و قوت و رفع مشکلات در طول سال است.

وی با اشاره به اهمیت اشراف از منظر امام خامنه ای ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی می فرمایند: اشراف باید واقعی و به عنوان معیار ارزیابی باشد.

سردار موحد افزود:از مهمترین خروجی های اشراف این است که حاصل جمع این اطلاعات گامی در راستای شناسایی فرماندهان و تحلیل و ارزیابی عملکردشان است.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه حضرت مالک اشتر تصریح کرد: ویژگی های فردی و اجتماعی مالک اشتر موجب آن شد که ایشان همیشه سرمشق و الگو باشد و همواره سبب ترس و اضطراب برای دشمنان بوده است.

فرمانده سپاه استان قم، حضرت مالک اشتر را شخصی بصیر ، پارسا ، دارای ابتکار عمل و فصاحت و بلاغت توصیف کرد و افزود:این ویژگی ها در ایشان بسیار تاثیر گذار بود.

وی تاکید کرد:محوری که شخصیت مالک را برگزیده کرده،ویژگی ولایتمداری است که در کوچکترین و بزرگترین صحنه ها کنار امیرالمونین (ع) بوده و هر فرمانی را از سمت مولا امیرالمومنین  انجام میداد.

سردار موحد در ادامه خاطرنشان کرد:مالک اشتر دشمن شناس و استوار در حراست و دفاع از اسلام بود و قلبی مهربان داشت و همواره در جهت سعادت و نیکبختی مردم در تلاش بود و از این رو الگوی مناسبی برای همه خواهد بود.

وی در پایان گفت :انشالله توفیق داشته باشیم تا مالک اشتر رهبر معظم انقلاب اسلامی و مقدمه ساز ظهور حضرت بقیه الله (عج)باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا