ورزش

قم میزبان جشنواره ملی استعدادیابی کشتی فرنگی

ثروت ایرانی - رئیس هیئت کشتی استان قم از برگزاری جشنواره همگانی کشوری و استعدادیابی کشتی فرنگی با حضور نخبه‌های این رشته المپیکی در قم خبر داد.

محمدهادی علیایی رئیس هیئت کشتی استان قم اظهار کرد: این جشنواره با حضور ۶ تیم از استان‌های قم، تهران، البرز و کرمان در ادامه مسیر آماده‌سازی تیم کشتی فرنگی قم به منظور حضور یک تیم آماده و مدعی در سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور برنامه‌ریزی شد.

علیایی با اشاره به حضور  بیش ۷۰ ورزشکار و برگزاری ۹۰ کشتی در این جشنواره، اضافه کرد: فرایند انتخاب و آماده‌سازی تیم‌های منتخب هیات کشتی قم از اردیبهشت ماه سال جاری استارت زده شد و در حال نیز با برگزاری جشنواره‌های همگانی مختلف در سطح کشور ادامه دارد.

رئیس هیئت کشتی استان قم ابراز کرد: در جشنواره‌های برگزار شده از استان‌های مختلف و مستعد کشتی همچون خوزستان، اصفهان، کرمان، لرستان، مرکزی، البرز، تهران و شهرهای گوناگون نظیر توابع تهران دعوت به عمل آمده و مسابقاتی با کیفیت بسیار بالا به انجام رسیده است.

وی اضافه کرد: حضور موفق در مسابقات کشتی سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش ایران برای ما بسیار مهم است و بر همین اساس تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا یک تیم موفق و مدعی را روانه رقابت‌ها کنیم، ما این المپیاد را فرصتی برای نمایش نبوغ کشتی‌گیران مستعد قم و پشتوانه آینده کشتی قم می‌دانیم.

علیایی تصریح کرد: کارخانه کشتی‌ قم در تولید قهرمان و پرورش نخبه‌های این رشته مصمم‌تر از گذشته فعال است و با حضور مربیان بادانش و توانمند این رشته که خود از چهره‌های شاخص کشتی ایران در سطح بین‌المللی هستند، به پرورش نخبه‌ها و استعدادهای این رشته با همان شور و شوق گذشته ادامه می‌دهد و قطعا آینده‌ای درخشان‌تر از حال پیش ‌روی کشتی قم در تمام رشته‌ها قرار دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا