استانهاسیاست

مدیرکل راه و شهرسازی قم: الحاق اراضی ۵۶۰ هکتاری به قم تصویب شد

ثروت ایرانی - مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: در جلسه شورایعالی شهرسازی و معماری کشور موضوع الحاق اراضی ۵۶۰ هکتاری مجاور پردیسان به شهر قم مطرح و پس از بحث و بررسی تصویب شد.

به گزارش روز دوشنبه اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی قم، حسن صبوری بیان داشت: سال گذشته و در راستای تامین زمین برای احداث واحدهای مسکونی الحاق اراضی ۵۶۰ هکتاری مجاور پردیسان به شهر قم مطرح و در استان تایید شده‌بود.

وی افزود: الحاق این اراضی به شهر قم نیازمند تایید و تصویب شورایعالی شهرسازی و معماری کشور بود که امروز هشتم آذرماه جلسه به صورت ویدئو کنفرانس با حضور وزیر راه و شهرسازی به عنوان رییس شورایعالی شهرسازی و معماری کشور و سایر اعضا و استاندار، معاون هماهنگی امور عمرانی، شهردار و رییس شورای اسلامی شهر قم برگزار شد و پس از بررسی موضوع و تبادل نظر، الحاق اراضی ۵۶۰ هکتاری مجاور پردیسان به شهر قم مورد موافقت شورایعالی شهرسازی و معماری کشور قرار گرفت.

وی گفت: دراین راستا به زودی سامانه ثبت نام طرح جهش تولید مسکن برای استان قم فعال خواهد شد.

وی در پایان اعلام کرد: عملیات آماده سازی این اراضی نیز به زودی آغاز و از تمام ظرفیت های استان برای تسریع در این امر استفاده خواهد شد.

شهرک پردیسان  در جنوب غربی این شهر قم واقع‌ شده است، این منطقه در سال ۱۳۷۷ توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت تاسیس و در سال ۱۳۹۰ به یکی از مناطق شهرداری قم تبدیل شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا