فرهنگ / هنر

با پیوند طرح های مشترک کمیته امداد و جهاد کشاورزی: اشتغال های بدون نیاز به سرمایه در قم حمایت شود

ثروت ایرانی - مدیرکل کمیته امداد استان قم خواستار پیوند طرح های مشترک این نهاد و سازمان جهاد کشاورزی استان برای حمایت از اشتغال های خُرد بدون نیاز به سرمایه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محسن مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد استان قم در دیدار با عباس پورمیدانی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قم با اشاره به زمینه های مشترک موجود برای اشتغال مددجویان تحت حمایت کمیته امداد گفت: با اعتبار ۱۶۳ میلیارد تومانی امسال و متممی که برای آن درخواست شده است باید تلاش کنیم از تعطیلی و انحراف مشاغل استان جلوگیری کنیم.

وی با انتقاد از شعار و عملکرد توسعه شهری تأکید کرد: اگر بخواهیم مشکلات حل شود باید روستاها را توسعه بدهیم.

مسعودیان راد با بیان اینکه روستاهای قم باید به عنوان روستاهای نمونه کشور در اشتغال های خرد معرفی شوند افزود: اگر شیوه دامداری و کشاورزی در استان تغییر کند می توان اشتغال های بدون سرمایه را به صورت مشترک راه اندازی و پشتیبانی کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان قم خواستار پیوند طرح‌های مشترک کمیته امداد و جهاد کشاورزی استان شد و تصریح کرد: این نهاد آمادگی دارد نیروی کار مورد نیاز برای اشتغال در مشاغل کشاورزی و فضاهای دامداری بدون نیاز به سرمایه را با نقشه راه طراحی شده سازمان جهاد کشاورزی استان تأمین کند.

وی همچنین خواستار برنامه ریزی مشترک برای افزایش زکات استان شد و گفت: استان قم باید در این عرصه نیز در کشور الگو و مدل باشد.

در این دیدار عباس پورمیدانی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم نیز با ابراز خرسندی از حضور دکتر مسعودیان راد در کمیته امداد استان گفت: آمادگی داریم در زمینه های مشترک اشتغال و انتقال دانش و تکنولوژی به مددجویان مستعد کار با نهاد مقدس کمیته امداد همکاری کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا