فرهنگ / هنر

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم: ریل سوم مترو به‌زودی برق‌دار خواهد شد

ثروت ایرانی - درویشی گفت: با توجه به برنامه‌هایی که برای راه‌اندازی و تست گرم پروژه مترو قم وجود دارد، به‌زودی ریل سوم نیز برق‌دار خواهد شد.

منصور درویشی مدیرعامل سازمان قطار شهری قم به نصب ریل سوم در پروژه قطار شهری قم اشاره کرد و گفت: به‌منظور بهره‌برداری از فاز نخست خط یک مترو قم، حدود ۱۸ کیلومتر ریل سوم و متعلقات آن در شهریورماه امسال وارد پروژه گردید که این اقلام برای برق‌دار کردن حدود شش کیلومتر مسیر تونل در دو خط و حدود شش کیلومتر مسیر دپو خریداری‌شده است.

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم با بیان اینکه عملیات نصب ریل سوم در مسیر تونل بلافاصله پس از اتمام روسازی و از دو هفته پیش آغاز گردیده است،عنوان کرد: قرار است در ابتدا، نصب ریل سوم در خط شمالی از ایستگاه مطهری تا ایستگاه شهدای کامکار انجام و در ادامه خط جنوبی تکمیل گردد.

درویشی گفت: با توجه به برنامه‌هایی که برای راه‌اندازی و تست گرم پروژه مترو قم وجود دارد، به‌زودی ریل سوم برق‌دار خواهد شد که با انجام این مهم گامی بزرگی به سمت بهره‌برداری برداشته می‌شود.

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم  یادآورشد: پیمانکار انتخاب‌شده برای این منظور قابلیت نصب روزانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ متر ریل سوم را داراست و عملیات نصب با جدیت و کیفیت بالا در حال انجام است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا